پوست موز

ما امروز ما اینجا نیستیم که در مورد میوه موز صحبت کنیم، بلکه پوست آن استکه به طور کلی دور انداخته میشود، موز طبیعی در واقع خوراکی است اما بسیاری از پوست موز استفاده می کنند تا هضم را بهبود بخشیده، کلسترول پایین تر را کاهش دهند و مشکلات شایع پوستی را درمان کنند. شما می توانید پوست موز خود را بخورید و از مزایای آن به طور موضعی استفاده کنید.

خارش را متوقف کنید.

با استفاده از مزایای موضعی، پوست مرطوب موز  برای از بین بردن خارش دردناک کاربرد زیادی داره و برای سم زدگی تاثیرات بسزایی دارد.

سفید کردن دندان هایتان

راه های زیادی برای سفید کردن دندانها وجود دارد و بسیاری از آنها از مواد سفید کننده خشن استفاده می کنند که می تواند مینای دندان شما را پوشانده باشد.

این دندان ها را ضعیف می کند و می تواند باعث حساسیت شود. اما حدس بزن چی؟اما پوست موز میتواند به طور طبیعی و به ارامی با توجه به محتوای پتاسیم ان دندان ها را سفید کند.فقط کافیه دوهفته به ضورت روزانه با پوست موز دندان را ماساژدهید.

بهبود کیفیت پوست شما

پوست موز حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان ها است که برای پوست شما مناسب است.برای به حداقل رساندن ظاهر خطوط و چین و چروک، پوست موز را مستقیما بر روی مناطق آسیب دیده بمالید و حدود 30 دقیقه روی پوست بزارید سپس بشورید.

برای مرطوب کردن بیش از حد، پوست را به یک خمیر تبدیل کنید، در یک زرده تخم مرغ هم بزنید و مخلوط را به طور یکنواخت روی صورت و گردن خود بکشید

آن را برای مدت 5 دقیقه ترک کنید و سپس آن را بشویید.برای اگزما بسیار مفید است.

بهبود سلامت چشم

عنصر پوست موز که به ویژه به چشم کمک می کند،لوتئین نامیده میشود.این یک انتی اکسیدان بسیار قوی است که میتواند مانع از اسیب رسیدن رادیکال های ازاد و اشعه  یو وی باشد و چشم ها را محافظت میکند.

بدست آوردن لوتئین به میزان کافی به صورت روزانه نشان دهنده کاهش خطر ابتلا به آب مروارید و یا دژنراسیون ماکولا است.

کلسترول پایین

پوست موز میتواند کلسترول را کاهش دهد که برای حفظ یک قلب سالم ضروری است.میزان کلسترول درون پوست موز خیلی بیشتر از میوه موز است.

نابود کردن زگیل

یک روش شفاف که یک تکه پوست موز را به زگیل فشار دهید، چسبنده به سمت پایین، و آن را با یک نوار چسب محافظت کنید.
این عمل را شب تا صبح انجام دهید چند روز به صورت شبانه

استفاده برای کیف و کفش چرم :

استفاده از پوست موز به عنوان تمیز کردن و براق کردن کفش و کیف چرم-طلا و محصولات نقره

برای درخشش پوست ، پوست موز را له کنید و سپس استعمال کنید به مدت 10 الی 15 دقیقه تا پوستی درخشنده داشته باشید

نتیجه :

اگر قصد خوردن پوست را دارید، مهم است ابتدا آنرا شستشوی خوبی دهید

بعد، چند راه برای خوردن پوست موز وجود دارد به جای اینکه مستقیم و خام بخورید(خیلی خوب است) اما میتوانید با یک میوه یا میوه های دیگر در ابمیوه گیر مخلوط کنید.

بهترین کار این است که پوست موز را آماده و مصرف کنید و قبل از اینکه سیاه شود.

تجربه شما چیه با ما در میون بزارید.

 

نویسنده : تیمار

 

 

 

سبد خرید